| whyntt a întrebat:

Azi doi prieteni au facut misto de un om si eu am fost martor si vrea sa ne bata cu bata daca vine cu bata pot sa il lovesc?

3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

laughing) Da'de ce, maca-v-as, ati facut misto de el? Si, atata timp cat esti in legitima aparare si omu'vine direct spre tine cu bata, ce-o sa faci? O sa stai sa te bata ala?

| Jakye a răspuns:

Dacă ai fost martor și nu ai făcut nimic îl poți lovi, se consideră autoapărare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să îl lovești după ce el te lovește cel puțin o dată, apoi, dacă este cazul ajungi la cazul de legitimă apărare.
Dar forța pumnului nu ajută la nimic. Mai bine, încercați să stați de vorbă. Aceasta este cea mai bună soluție.