| sopranaCadaverica a întrebat:

Bun, poti iesi din localitate doar pe baza de declaratie? Un motiv ar fi 'evenimente in familie'. La ce se refera, mai exact? Inmormantari, zile de nastere?
Puteti sa dati mai multe exemple?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai televizor? De ce nu esti atentă la stiri, caută pe internet.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca te incadrezi la exceptiile prevazute la pct.17, alin.(3) din Anexa la Hotararea 24/2020 a CNSU, o poti vedea si aici:
https://stirioficiale.ro/hotarari/anexa-hotarare-nr-24-din-14-05-2020
Evenimente in familie pot fi multe: logodna, casatorie, inmormantare, botez, zi de nastere, etc.