| Girly97 a întrebat:

Buna! Am 26 ani si ma intereseaza sa devin operator de calculator. Ma descurc foarte bine cu telefonul meu mobil si chiar si cu Easyboxuri si casele selfscan de la supermarketuri insa tablete nu am mai folosit de cativa ani. Am inteles ca este necesar sa sustin un examen si gandul acesta imi provoaca teama daca au asteptari foarte mari de la mine desi ma descurc cu tehnologia insa nu stiu mai exact in ce va consta examenul. Imi poate da cineva detalii.

De asemenea as vrea sa stiu daca ati fost operatori de calculator cum ati fost platiti si cam cum a decurs totul. Multumesc.

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Mi-a plăcut aia cu "mă descurc foarte bine chiar și cu easybox-uri". Adică te descurci să apropii un cod QR de un cititor de coduri? La fel de bine puteai să spui "mă descurc să plătesc cu cardul".

| KovacsB a răspuns:

Se fac cursuri peste tot, fa unul si o sa intelegi dupa aceea.

| Dragobeta a răspuns:

E diferenta mare intre ce stii sa faci si ce vrei sa faci.
Ce fel de operator? Depinde de unitate si de profilul ei. Nu semana doua.
Mergi si fa un curs macar de initiere, sa ai habar.

| vlllaaddd a răspuns:

Ai reusit sa iei permisul?

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Cred ca tot site-ul e curioshee hee la cate intrebari a pus tipa despre permis.

| Dragobeta a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca il lua, se lauda zilnic pe aici. La felul cum scrie, nu ne ierta.