| Ionuttkd123 a întrebat:

Bună am cumparat o mașină proprietarul a vândut-o a scos fiscalul și cumpărătorul nu a transcriso acum am luat-o eu și am cautat pe net înmatriculare suspendată itp valabil. Fiscal am pe cel vechi altul nu mai pot face rost ce as putea face

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti s-o inmatriculezi pe tine, nu este nevoie de certificatul de atestare fiscala de ceva timp, acesta a fost inlocuit de inregistrarea la compartimentul de impozite si taxe al primariei de la domiciliul tau.
Dupa inregistrare va trebui sa faci asigurarea RCA si apoi sa mergi la Serviciul de inmatriculari.