| PerrieEdw a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostruhappy
Vreau sa depun o plangere penala pentru violarea domiciliului. Adica intrare prin efractie. Problema: Nu stiu ce trebuie sa scriu in ea. Cine poate sa ma ajute? Sa fie ceva gen: Subsemnatul *** vreau sa depun plangere deoarece...
Am cautat peste tot pe net si nu am gasiiit.
Funda!puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

S-ar putea să fie frecție la picior de lemn, dacă nu a furat nimic sau nu a distrus nimic.
Nu este normal să intri în casa unuia cu chei potrivite, dar dacă nu a furat nimic, și nu a distrus nimic, nu văd logica plângerii penale.
Să vrei să bagi omul la închisoare, că s-a plimbat, pe la tine prin casă, fără să fure și fără să strice, este cam aiurea.

| PerrieEdw explică:

Depun*

| bantonio91 a răspuns:

Cel mai bine este sa dai o fuga pana la prima sectie de politie de langa tine si acolo ti se va spune cum trebuie facuta! Succes!