| 0Helpppp a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor. Am 16 ani si iubitul meu 17, face 18 in putin timp. eu am niste probleme in familie cu mama. Daca plec de acasa (ea stiind ca sunt la prietenul meu ) pentru o perioada scurta/lunga de timp, ma poate afecta pe mine, pe prietenul meu sau pe familia prietenului meu in vreun fel? Politia are ce sa imi faca? avand in vedere ca am 16. Daca puteti va rog cand va afirmati opinia sa puneti si numele legii respective ar fi minunat, va mulstumesc frumos!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parintii tai, care iti sunt si tutori legali pana la 18 ani pot anunta politia privind disparitia ta, cum va elovua ancheta tine de mai mult factori insa.

Esti constienta ca esti doar un alt copil dezorientata care crede ca faca rahatul praf la cei 16 anisori ca pleaca la iubi, indiferent de relatia cu parintii.

Si la urma urmei cu ce sunt obligati parintii baiatului ala sa te intretina si pe tine?

| Elizen a răspuns:

Păi dacă mama ta nu merge la poliție e ok. Tu fiind minoră, el ar avea niște necazuri. :s Fă-i cunoștință cu el, povestește despre el. Dar hmm. de ce ai pleca? O să regreți dacă pleci. Mama ta o să țină mereu uşa deschisă pentru că ești copilul ei dar sunt niște consecințe.