| Cristi488 a întrebat:

Buna, am o întrebare
eu am fost anmelduit în Germania și în România, am stat în Germania de la 13-18 ani și apoi m-am dus în România și am dat de permis imediat, am stat în România după până la 20 de ani și acum m-am întors în Germania, as vrea sa știu dacă îmi este valabil permisul

1 răspuns:
| ayran a răspuns:

Da, este valabil. Daca faceai scoala de soferi in Romania si inca erai anmelduit in Germania era problema pe cand te intorceai si de ex. te oprea politia… riscai sa iti anuleze permisul pe teritoriul Germaniei. Odata ce iti faci Abmeldung, trebuie sa astepti vreo 6 luni ca sa te poti anmeldui din nou in Germania.