| ioanaaaaa5666d6f66 a întrebat:

Am o problemă și sper că mă puteți ajuta voi! Acum doi ani, am facut un abonament la Orange și fiindcă nu am plătit facturile, mi-a venit la ușă un domn recuperator. Care sunt consecințele dacă nu o să plătesc suma datorată? Suma este de 5000 lei

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si noi cu ce sa te ajutam? De ce nu ai plătit? Tu crezi ca te joci cu recuperatorii? Cu firmele de telefonie sau cu băncile nu e de joaca, te vor da in judecată si poti pierde casa pentru asa ceva. Dar din ce cauza timp de 2 ani nu ai plătit facturile, ce credea i ca i păcalesti? Credeai ca au "uitat" ăia de tine? E acum plateste daca ai deunde cu dobinzi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consecinta este ca vor ajunge sa te execute silit si vei plati cu mult mai mult poate chiar cu 2.000 de lei in plus, intervenind penalitati de intarziere sau neplata, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare silita.