| Andreea_Diana_2001 a întrebat:

Buna, am primit amenda pentru fumat in incinta scolii, intrebarea mea este unde o platesc? Dau funda urgent

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda se poate plati la Trezoreria Statului (daca exista in localitatea ta), la serviciul de impozite si taxe de la primaria localitatii, la CEC Bank, la Posta, etc.

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Pai daca ai primit aceasta amenda de la un cadru didactic sau gardian, o platesti la secretariat. Daca ai primit de la vreun politist o platesti la sediul de politie specificat (daca e specificat) daca nu te duci si ceri informatii de la secretariatul scolii legata de amenzi in incinta si achitarea acestora.

Sper ca te-am ajutat!