| Alinne97 a întrebat:

am si eu o intrebare! Am un cont la banca transilvania iar in acest cont am primit o suma de bani in luna decembrie 2015. Era o suma de 420 de lei..si in ianuarie am fost contactata ca acesti bani nu au fost ai mei desi erau pe contul meu pt.ca cei de la alocatii au facut o greseala si au pus banii unei fete pe contul meu. M.au chemat ca tr.sa returnez banii aceia abia dupa o luna..ca nu au fost ai mei. Au spus ca daca nu ii inapoiez imi vor trage banii din alocatie adica nu voi primie alocatie pana platesc banii. Ce drept am eu, banii erau pe contul meu si mi.au reprosat ca de ce nu am anuntat cand am vazut asa multi bani pe card. Ce as putea arata ca este vina lor pt.aceasta intamplare? In 2014 am mai primit o suma de bani asemenatoare de la scoala pt.decontarea abonamentului si eu am crezut ca si acesti banii tot din cauza aceasta sunt primiti. Ce sa fac, sa dau banii sau cum as putea sa dovedesc ca e vina lor? :* Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa restitui banii, chiar daca un functionar a gresit. Nu sunt banii tai si daca nu-i restitui de buna voie iti pot retine din alocatie.