| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, cand esti chemat la tribunal primesti vre'o instiintare inainte?
nu de alta da am primit un mesaj de la cineva in care practic imi aducea aminte "sa nu uiti sa te prezinti la tribunal miercuri cu jumate din banii"(cunosc persoana e fostul iubit) faza e ca NU AM FACUT ABSOLUT NIMIC,N-AM IDEE DE CE VORBESTE IN MESAJ (mai zicea sa'l su cand vad mesaju, dar nu as vrea) OARE CE SA FIE, M-A CAM SPERIAT (suntem despartit de 1 sapt si e a 10000 oara cand ne despartim (eram de 3 ani impreuna)

Răspuns Câştigător
| icEmaN10 a răspuns:

Trebuie sa-ti vina instiintare in posta crede-ma ca asa se intampla mereuwinking

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te anunta sa te prezinti la o instanta judecatoreasca ti se trimite o citatie si trebuie sa semnezi ca ai primit-o sau, in lipsa unui primitor, poate fi afisata pe usa locuintei.
Cred ca respectivul a vrut sa-ti faca o farsa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Stai liniştită, cu siguranţă a glumit sau a vrut să te sperie.
Înainte de a te prezenta la tribunal, trebuie să primeşti acasă o citaţie.
Aceasta vine numai prin poşta.
Deci nu ai de ce să-ţi faci griji.

| AlinnJe a răspuns:

Ce gluma iubitul tau e cam glumet.
instintarea vine NUMAI prin posta!