| bibi4v a întrebat:

am si eu o intrebare.
titlul de proprietate al apartamentului e intr-o stare destul de avariata( e rupt aproape in 2) si e foarte vechi (scrie Republica Socialista Romania).
de unde pot scoate o copie a acestuia?

Răspuns Câştigător
| Nessie a răspuns:

De obicei el se ia de la primarie

9 răspunsuri:
| Nessie a răspuns:

Pune-l intr-o folie si mergi cu el la un xerox

| bibi4v explică (pentru Nessie):

Am facut asta deja. dar intrebam de unde pot sa imi elibereze altul.

| bibi4v explică (pentru Nessie):

Ok. multumesc

| Nessie a răspuns (pentru bibi4v):

Poti sa imi declari raspunsul castigator? Te rog!

| bibi4v explică (pentru Nessie):

E castigator.

| Nessie a răspuns (pentru bibi4v):

De obicei el se ia de la primarie

| foxsilver a răspuns:

La fostul I.C.R.A.L sau oricum acolo de unde ti s-a eliberat actul de proprietate.

| bibi4v explică (pentru foxsilver):

Nu stiu ce e I.C.R.A.L., iar actul de proprietate are 35 de ani.

| foxsilver a răspuns (pentru bibi4v):

Asa se sumea pe vremuri Intreprinderea de Constructii, Reparatii si Administrare Locativa.Acum,cu siguranta nu se mai numeste asa.Primaria nu cred ca se ocupa cu asa ceva.Ei dau(si dadeau)doar aprobare pentru locuinte, indiferent de ce natura(proprietate sau chirie).Dar poti sa afli de acolo unde trebuie sa te duci pentru a-ti scoate un duplicat dupa actul original.

| bibi4v explică (pentru foxsilver):

Ok. multumesc de lamuriri.