| popescucarmen43 a întrebat:

Am si eu o nelamurire si as ruga ca cei care stiu sa raspunda concret! Trec clasa a 9a,la seminar la profilul ghizi turistici,stiu ca ma ve-ti judeca ca vaii dintr-un seminar nu ies mare branza,dar cunosc oameni care au iesit mari salariati si si-au ingropat buzunarele de bani! Eu dupa liceu as vrea sa dau la facultatea de drept la Alexandru ioan cuza la Iasi...dar nu stiu ce sa aleg, as vrea notar dar vreau sa se plateasca foarte bine, cati ani de studiu am nevoie? in afara de facultate? si cam cat castiga un notar daca eu is fata si as ramane singura fara sa cheltui bani si pentru copii sau sot..sa cheltui doar pentru mine, doar pentru o persoana.CAT AS CASTIGA? SE MERITA?

2 răspunsuri:
| Andrei277 a răspuns:

E ok facultatea de drept la Iasi, am cunostinte care au facut acolo, dar isi gasesc greu de lucru, ca notar trebuie sa faci rezidentiat. +ca e faculta 3-4 ani. dureaza mult sa iti gasesti un loc de munca. si pana iti faci tu propriul tau birou notarial... dureaza,.

| Anonim2003000 a răspuns:

Și eu trec a 9 a! Iar tu trebuie să înțelegi ceva, daca ești bun in acel domeniu câștigi și bine și să îți placă! Durează dar dacă te străduiești o să ajungi mare! Baftă!