| Popescuroxana a întrebat:

Buna!
Am un teren concesionat din 2004(pe99 ani), pe care am o constructie.
Acum doresc sa cumpar terenul, insa cei de la primarie mi-au cerut o declaratie notariala in care ma oblig sa renunt la toate sumele achitate in acesti 20 ani, cat si faptul ca nu o sa cer scaderea sumelor achitate din valoarea terenului(stabilita in urma expertizei).
As vrea sa stiu daca exista o baza legala pentru ce cer ei.
In contractul de concesiune nu e prevazut.
Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal, tu ai platit pana acum pentru concesiune, vanzarea-cumpararea este alt contract.
Si nici nu trebuia prevazut in contractul de concesiune.