| Imola11 a întrebat:

Buna, am vazut ca pe fluturasul de salariu, ca pe luna iulie imi apare impozitul pe venit 10%. Nu am nici o activitate independenta si nu incasez nici chirii. Acest impozit o sa fie prezent in fiecare luna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar n-ai mai auzit pana acum de impozitul pe venitul din salarii, pe scurt impozitul pe salariu?
Bineinteles ca o sa apara in fiecare luna, ce s-ar putea schimba este procentul, in plus sau in minus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si salariu nu e venit?
Supriza, salariu e venit impozabil. Pam pam.

| darrio2007 a răspuns:

Nu stiai ca se retine impozit pe venit, adica salariul tau?
De cand lucrezi?