| Plebi a întrebat:

Bună, anul acesta am avut media 9 și vreau să învăț pentru bursă, daca anul următor am media peste 9, 50 când primesc bursa? Gen doar de anul următor sau pot și la final de an?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca la anul o vei avea peste 9, 50?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca inveti doar pentru bursa nu o sa faci nimic, ca daca tu o sa iei 9, 50 sau 10 dar scoala numai acorda burse din lipsa banilor ce o sa faci? Tu trebuie sa inveti pentru tine nu pentru bursa

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cu media 9 nu te incadrezi in procentul de 30% din numarul elevilor din clasa?
Daca te incadrezi primesti bursa, fara nici o problema.

| Sjhxjcks a răspuns:

Daca anul viitor vei avea cel puțin 9, 5 peste doi ani vei primi bursa.
Se primeste bursa in fiecare an, lunar, având în vedere rezultatele din anul școlar precedent, pe scurt.

| GeorgeCosmin a răspuns:

Bursa se primește in functie de anul precedent. (sau semestrul, daca se va relua sistemul vechi) daca ai acum media 9 nu vei lua bursa anul viitor. daca anul viitor vei avea peste 950 vei lua bursa in doi ani