| alexandraionela1234 a întrebat:

Bună, anul viitor dau bacul și voi opta pentru școala de politie din Câmpina. Vreau sa întreb dacă după ce termin școala și ma angajez, și fac în același timp o facultate la fără frecventa, de exemplu cea de inginerie de la mine din oraș. Și după ce termin facultatea, ma poate băga de la subofițer direct la ofițer, având studii superioare? Sau trebuie neapărat să fac academia de poliție, pe care nu vreau să o fac oricum pentru că mi se pare grea admiterea.

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Pentru grade superioare în poliție trebuie academia de politie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea dar numai daca exista o functie de ofiter in domeniul facultatii absolvite.