| Georgiana_Andreea_1998_nfnG a întrebat:

As avea o nelamurire. Lucrez intr-un fast food, se serveste la geam. Ieri, am fost de servici si nu am purtat masca cateva ore din zi, a venit un domn a comandat si ulterior mi-a facut o poza fara sa stiu, am aflat abia dupa ce m-am trezit publicata pe site-urile de socializare, de catre dansul cum ca nu port masca. E corect? E legal ce a facut? Eu stiam ca avand in vedere servirea la geam, pastrand distanta nu este obligatorie. Gresesc?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Absolut normala reactia lui? De cand un martalog care face o poza si o pune pe internet in bataie de joc e o reactie corecta in societate?
Daca era corect suna la politie si acestia o puteau amenda daca se considera ca domnisoara in cauza a incalcat legea!
Dar pana la a sustine toti martalogii care acum chipurile isi fac dreptate ei singuri si violeaza viata privata a cetatenilor, nu mi se pare normal.
Ar trebui dat in judecata! Exista normele nationale cat si europene care protejeaza la astfel de abuzuri!

43 răspunsuri:
| Mogiojojo a răspuns:

Pe mine ma deranjeza tupeul aluia; l-ai putea da in judecata pentru defaimare publica.

| Nyarlathotep a răspuns:

Masca este obligatorie! Aici poti intra tu in mai mare bucluc daca nu porti masca decat ar putea intra el ca te-a fotografiat fara consimtamantul tau.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta ne mai lipsea acum! Politisti deghizati in oameni de rand!
Si daca era politist care-i faza?
Daca nu avea uniforma pe el inseamna ca nu a fost in program de lucru sau nu stiu!
Daca tot germanul Werner cu ungurul Orban au facut legea asta tampita atunci ei de ce nu o respecta! Rar ii vad cu masca pe moaca!

| Aasdfghj a răspuns:

Daca cumparai tu de acolo si iti stranuta in fata, tot acelasi lucru scriai aici cand ajungeai la spital cu diagnosticul de coronovaris? hai, mai gandeste putin inainte de a scrie o idiotenie. Daca nu crezi in existenta virusului, du-te si stai cu asa-zisi oameni infectati. Mai scrie dupa pe TPU. Bafta in viata cu gandirea asta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii am supravietuit, tu... Vad ca ai sechele.
Nu prea vorbeam cu tine, m-am lamurit de inteligenta ta pe la alte intrebari. Pastreaza distanta, ca nu esti obligat sa le raspunzi tuturor!

| Dalmore a răspuns:

Spune-i lui nenea că-l omoară fast food-ul înaintea coronei, să stea el liniștit rolling on the floor

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru Dismally):

Ideea e ca nu ni s-a spus ca avem obligatia de a purta masca. Ma refer la patronii Fast-food-ului.

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru anonim_4396):

Ok, treaba cu masca am inteles-o, intr-un fel. Dar cine a spus ca nu purtam manusi?! Apreciam daca imi tragea atentia, dar a ales badăranismul.

| Dismally a răspuns (pentru Georgiana_Andreea_1998_nfnG):

Ar fi trebuit sa va si dea masti, nu doar sa va spuna...

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru Simpatic):

Multumesc! Apreciez raspunsul si nu din cauza ca este in favoarea mea. Ci pentru ca, mi se parea normal sa-mi atraga atentia atunci, la fata locului daca chiar l-a deranjat. Nu sa aleaga varianta de a-mi face rau, eu fiind nevinovata, dupa cum spuneam mai jos, nu mi s-a spus ca trebuie sa port masca, ma refer la patronii fast-food ului. Oamenii chiar daca nu au habar, tind sa faca rau, indiferent de situatie.

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru Dalmore):

Mare adevar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana_Andreea_1998_nfnG):

îmi pare rău, ce sa zic. Există fel și fel de oameni. Se hrănesc unii cu prostia asta.
Dar puteai sa gândești și singura din moment ce a fost declarată PANDEMIE.
Nu te dezvinovati nici tu. Și eu poate credeam ca ești vreun intrus dacă te-as fi văzut fără mască.
Nu e deloc badaranism ce a făcut. Ți-a dat o lecție pe care nu o vei uita foarte curând. Probabil păreai destul de aroganta ca să îți atragă atenția. Cinste lui!

Ești ipocrita dacă te dezvinovatesti.
Asumă-ți ceea ce faci!