| Razvan131331 a întrebat:

As dori sa dau la liceul militar. Daca am fumat un an mai sunt apt medical? Sadu daca mi-a fost scazuta media la 9 la purtare, mai pot da la liceul militar?

Răspuns Câştigător
| andreeacojoc3445 a răspuns:

Media la purtare trebuie sa fie minim 9. Deci poti sa dai. Cat despre fumat nu stiu ce sa zic. O sa faci niste analize de sange si mai multe controale printre care si o radiografie la plamani. La fiecare cabinet trebuie sa primesti Apt pentru a da probele de admitere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca esti apt. Si la purtare se ia in considerare media generala la purtare a anilor de gimnaziu, aceasta nu trebuie sa fie mai mica de 9.

| andreeacojoc3445 a răspuns:

Nota la purtare trebuie sa fie minim 9. Deci poti sa dai. Despre fumat nu stiu ce sa zic. O sa faci niste analize de sange, controale la diferite cabinete si o radiografie pulmonara. Trebuie sa primesti Apt la toate pentru a sustine probele. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

| Bagrin_Ion_1990 a răspuns:

Am eu raspunsul la intrebarea ta! Eu stiu ca in armata adica liceul militar este nevoie sa fumezi dar putine procente sa nu iti dea sa fumezi, pe tine te vor trimite in liceul militar doar daca ai terminat clasa a 9-a cu nota mai jos de 5 atunci esti obligat sa pleci in liceul militar