| LarisaChe07 a întrebat:

Buna.
Astazi mi-am uitat geanta acasa, deci inclusiv portofelul si cardul. Am intrat intr-un magazin, si am realizat ca nu am bani la mine. M-am cautat in buzunare si am gasit doar 4 lei, si voiam sa imi iau un produs care costa 5, 50 lei. Am zis ca il bag repede in maneca si mai iau o guma ca sa nu ies fara nimic. Dupa ce am iesit pe usa magazinului, a venit un paznic sa ma intrebe daca am bagat ceva in maneca si am zis ca nu, doar o arajam ca statea intoarsa. M-a lasat sa plec linistita dupa.
Mi se poate intampla ceva?

41 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Data viitoare nu mai scapi.

| LarisaChe07 explică (pentru Simpatic):

Iti dau un passat si mai dai tu diferenta?

| LarisaChe07 explică (pentru Dragobeta):

Am spus ca am luat inca un produs adica l-am cumparat din cei 4 lei pe care in aveam, ca sa nu ies fara nimic cumparat din magazin.

Mi am uitat geanta pentru ca ma grabeam, in jumatate de ora trebuia sa merg din nordul Buc. pana in sud si oricum nu am avut timp si n-am ajuns la prima ora, mai bine ca oricum i-a ascultat pe toti.

| Emma30555 a răspuns:

Azi furi din magazin, mâine de la un prieten, vestea se ca duce și nimeni nu va avea încredere într un hot de 2 lei. Înțeleg sa furi de foame, de pofta nu, pofta se poate amâna ca nu ești animal. A fura este lipsit de educație, onoare, principii pentru mine hoții sunt oameni de jos, niște nimeni

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru LarisaChe07):

Mai saracule...
Daca vreau imi fac o herghelie din cazane la care tu doar visezi happy

| LarisaChe07 explică (pentru Simpatic):

Si ce imi zici mie? Fa-ti

| LarisaChe07 explică (pentru DracuIa):

Cum ar fi?

| relian a răspuns:

Daca furi doar de la cei care au prea mult, e in regula.Sa nu furi de la astia amariti, in rest furai cit poti, mama lor de tilhari laughing

Voi nu vedeti ce se intampla, ca astia maresac preturile in fiecare zi, nu se mai opresc deloc, deja e tilharie la dumu mare, dar vorba aia e legala.
Salariile asa au inghetat de dinainte de rahatu ala de covrig, dar preturile cresc intruna.

Haiducii pe vremuri ce faceau nu furau? Dar al dreacu cand aia furau, omorau, cand vedeti un film de asta in care aia fura, jefuiesc milioane, bijuterii, vai ce va mai incinta laughing

Ca sa vedeti si voi ce gindire aveti.Cei care fac filmele alea, e ceva corect? Adica arati, ridici in slavi, faci reclama la hotie pe fata, dar cum am zis e legal, tilharie legala nu se pune la hotie.

Fata draga, furai cit poti si sa nu te lasi prinsa, aia e tot ce conteaza.

Nu ti se va intampla nimic, pentru ca nu ai fost prinsa, odata ce ai plecat de acolo, la revedere, si pe camera sa apari, tot nu are ceti face, poate sa iti faca cevam atunci cand te prinde si ai produsul asupra ta.

Si cu video cum spun, nu au dovada fizica la ce ai furat, nu-i baga nimeni in sama doar cu un video, care in ziua de azi poate sa fie masluit., deci odata plecata, sufla aia in punga laughing

Dar daca furi de undeva si aia te vad, daca se vede clar pe camera, nu mai inra pe la aia o vreme laughing or sa fie mult mai vigilenti si o sa te agate la un mom dat.

Hai ca ai vazut destule filme cu hoti, la carte cei care te judeca acum aici sigur au fost foarte incintati de acele filme.

De tine nu-s, te injura, te face hoata, dar pe aia din filme ii aplauda laughing aia fura milioane tu furi 5 lei adica iai cam dezamagit, de aia probabil te injura si te fac hoata laughing

| Dragobeta a răspuns (pentru LarisaChe07):

Spune unui copil de 2 ani ca ai uitat geanta din graba. O femeie mai degraba isi uita barbatul acasa, dar niciodata geanta.

| dullcat a răspuns (pentru Simpatic):

Corect...