| itinageorgi a întrebat:

Buna! Aveti idee in cat timp se primesc banii pentru iesirea din sistemul de protectie sociala/plasament? Este vorba despre cele 3 salarii.Sau indemnizatia lunara pentru continuarea studiilor? Multumesc

9 răspunsuri:
| Yasmina05 a răspuns:

Și eu sunt interesata, am depus de o luna și nimic

| Alondra1242 a răspuns (pentru Yasmina05):

In cat timp ți-au venit cele 3 salarii

| Yasmina05 a răspuns:

În schimb pentru indemnizatie am depus la început de octombrie și I am primit acum câteva zile

| itinageorgi explică (pentru Yasmina05):

Ai primit si din urma? daca imi poti spune te rog ce suma...ti as fi recunoscatoarehappy

| Yasmina05 a răspuns (pentru itinageorgi):

Eu am împlinit 18 în septembrie, pe 1 octombrie am depus dosarul și pe 19 octombrie am primit banii pe septembrie, nu știu exact sa îți spun dacă da mai din urma, suma este de 2800 de lei

| Yasmina05 a răspuns (pentru itinageorgi):

Bună, ai primit bănuții?

| Lowbrainguy2 a răspuns:

Tinerii care au beneficiat de o măsură de protecție specială, în condițiile legii, și au împlinit vârsta de 18 ani pot opta pentru continuarea măsurii de protecție specială în condițiile art. 55 alin. (2) și (3) sau pentru primirea unei indemnizații lunare în valoare de 4, 8 ISR. Beneficiază de această indemnizație până la împlinirea vârstei de 26 de ani tinerii care fac dovada că urmează o formă de învățământ la zi sau au un loc de muncă.

De data nu zice nimic concret însă trebuie luat în considerare faptul ca trebuie sa ai un loc de munca sau să urmezi o forma de învățământ

Procedura de acordare și plată a indemnizației prevăzute la alin. (4^2) se stabilește prin ordin comun al ministrului muncii și solidarității sociale și al ministrului familiei, tineretului și egalității de șanse.
Atât am găsit din păcate, ciudat e ca nimeni nu ma anunțaț ca trebuie loc de munca pff

| StephanSteve a răspuns:

Și pe mine mă interesează

| Alondra1242 a răspuns (pentru StephanSteve):

In cat timp ți-au venit cele 3 salarii?