| PaulaPaulayt1 a întrebat:

Bună, ce ifn-uri acorda credite celor care au datorii și restante mari? De exemplu, persoana respectiva nu a mai plătit de ceva timp la hora credit, provident și flexcredit. Are vreo șansă să mai fac vreun împrumut?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre zero șanse.

12 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Din câte știu, ești dat în biroul de credite ca rău platnic, cine ți ar da iarăși credit dacă tu ai deja 3 credite și nu le plătești?

| PaulaPaulayt1 explică (pentru suntserios):

Și știți ce i se poate întâmpla? Nu are nimic pe numele lui ce-i poate fi luat și e și pensionat pe caz de boala. El pe asta se bazează, ca nu poate ajunge la închisoare. A fost dat în judecata de provident dar a ieșit în câștig de cauza fiind pensionat. E cautat de kruk deocamdată.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa nu cred ca va mai primi vreun imprumut.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru Ioandelasal):

Știți ce poate păți? Poate ajunge la închisoare?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

O sa îi pună poprire pe venituri

| PaulaPaulayt1 explică (pentru suntserios):

Chiar dacă are venitul pe cupoane? Pe card i-a pus poprire.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru PaulaPaulayt1):

De trei ani are problemele astea și nu i-a mai pus poprire pe venituri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu iti platesti datoriile, vrei alt bani dar "uiti" sa mai dai inapoi, păi este frumos cum procedezi?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bancile comunica intre ele. Stiu ca esti datoare si nu vei primi alte credite
De ce n-ar face-o si IFN-urile?
Inteleg ca esti tanara.
Rezolva altfel problema: revino in campul muncii, chiar daca iei un job part-time, un venit cat de mic si plateste-ti datoriile. Vei avea alta perspectiva asupra vietii.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Nu eu am făcut, un prieten

| PaulaPaulayt1 explică (pentru PaulaPaulayt1):

Eu as plăti dacă as lua credite. Nu am luat în viata mea.

| PaulaPaulayt1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu eu, un prieten. Eu întrebam pentru el. Eu nu am niciun credit, vreau sa iau de la BCR dar după ce ma angajez și plătesc tot.