| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! M-am inscris in jurul lunii iunie ca persoana in cautarea unui loc de munca la agentia teritoriala pentru ocuparea fortei de munca. Trebuie sa depun o anumita cerere cand voi reusi sa imi gasesc loc de munca pentru a nu mai figura ca persoana in cautarea unui loc de munca sau nu este necesar?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Fortele de muncă nu îți vor găsi de muncă. Trebuie să verifici chiar pe site-ul lor dacă apare un loc de muncă potrivit pentru tine.
Și dacă găsești undeva de lucru nu trebuie să anunți pe nimeni, nici măcar dacă ești șomer indemnizat sau neindemnizat. Acest lucru îl va face firma la care te vei angaja.
Dar repet: forțele de muncă nu te anunță dacă apare vreun post potrivit pentru tine. Trebuie să verifici zilnic lista lor care se găsește și pe internet:
https://www.anofm.ro/
În link-ul de mai sus dai clic pe "Selectați o agenție" ca să vezi ofertele din județul tău.