Întrebare recomandată | Mitel7468 a întrebat:

Bună dimineața. Știți oare la ce instituție trebuie să merg pentru Indemnizația pentru persoanele orfane care au împlinit 18 ani?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La secretariatul scolii /facultatii pe care o frecventezi.

| ReddY25 a răspuns:

Secretariat

| mi25 a răspuns:

Tu ai dreptul a continuarea pensiei de urmas. Mergi la Casa de pensii si asigurari sociale din judetul tau de domiciliu si acolo o sa primesti informatiile necesare.
Dar mai intai mergi la secretariatul liceului.

| Yuoia a răspuns:

La 18 ani esti major. Nu te mai poti numi orfan.
Indemnizatie "de orfan" primesti doar in cazul in care mai urmezi o forma de invatamant.

| paul123paul123 a răspuns:

Incearca si pe acest site cu email https://www.cnpp.ro/......er-special

| paul123paul123 a răspuns:

Incearca si la primarie, scoala

| Mitel7468 explică:

Păi urmez...