| darriaaaa111 a întrebat:

Buna! Doar ce am terminat cu examenele si am intrat la un liceu cu profil economic, cum si cam in ce perioada se poate face transferul la alt liceu? (as vrea sa ma transfer de la economic la profil de filologie)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul cu schimbarea profilului se poate face, de regula, numai in vacanta de vara de dupa cl. a IX-a, daca nota de promovare a clasei este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si daca reusesti la examenele de diferente.