| OanaSall a întrebat:

imi poate da cineva niste informatii despre "obligatiile operatorilor economici privind protectia mediului" va rog frumos. multumesc :* am cautat pe internet si nu am gasit ceea ce voiam si ma gadeam ca poate voi stiti

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Operatorii economici, oricare ar fi, au obligatia respectarii Legii protectiei mediului:http://www.dreptonline.ro/legislatie/legea_protectiei_mediului.php

Fiecare capitol din lege (privind protectia impotriva radiatiilor, protectia apelor, protectia resurselor naturale si ecosistemelor etc.) au un articol care se refera la obligatiile agentilor economici--- cauta, in fiecare capitol al legii, acellaricol care se refera la obligatii.

| OanaSall explică (pentru alessia5158):

Iti multumesc mult. Mi-ai fort de mare ajutor :* >big grin

| alessia5158 a răspuns (pentru OanaSall):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor.