| Yyin21323 a întrebat:

Bună! In Germania sora mea a fost atacată de un văr. Politia a fost chemata de vecini și a venit și ambulanța să o ducă la spital.A depus plângere și astăzi a venit o scrisoare care pe scurt spune ca polițiștii care au fost acolo constata ca am băut noi între noi.Sora mea a băut foarte puțin iar ceilalți erau beți.Nu sunt de acord cu ce scrie pe scrisoare. E ceva ce pot face? Politia nici măcar nu s-a interesat de ceea ce s-a întâmplat.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Politia nu are ce se interesa, cand vad un grup de oameni beti laughing ce sa se intereseze, care din aia beti stiu sau spun ceva sigur?

Politia nu ia in considerare declaratii alea betivilor. Sora ta e clara, s-a pus la baute cot la cot cu barbatii, e bun si asa rau.'
Deci erati un grup de familie, v-ati pus la baute, v-ati luat la cearta, asa si ce vrei sa faca politia?

Sau ce vrea mai exact sora ta sau tu? Odata ce esti sub influenta lu Bachus la revedere, nu te baga nimeni in sama.Si de nu era sorata bauta, de ce ia primit pe aia acolo la ea sa se imbete?

E logic, vine o ruda la tine in vizita, tu ca si gazda, vezi ca aia o lungesc, ca o ia pe ulei, gata, le spui frumos ca petrecerea s-a incheiat, fiecare la casa lui.

cand aia nu-s inca beti, asa trebuie facut.Dar daca si lu sorata ii place sa dea pe git laughing sa fie sanatoasa, de alta data sa nu-i mai cheme pe aia daca stie ca are in familie betivi care is violenti.

A fost atacata de un var, adica atacata in ce fel? A batuto, a violato ce anume s-a intamplat? Atacata inseamna si doar sa ma iau de tine verbal, sa te amenint, sa ma fac spre tine, tot atac este.

Ce poti face? Acum nu faci nimic, mai lasi sa treaca ceva zile, daca varatu nu te mai ataca, pentru ca sigur sora ta esti chiar tu laughing deci nu mai vine ala pe la tine, vezi-ti de treaba.

Vad tot scurmi de parca cauti scandal cu luminarea laughing In cazul in care ala vine peste tine, sa fii treaza, adica nebauta, suni politia, le spui, aia or sa ii puna ceva interdictie dea mai se apropia de tine, cam asta poti face.

Dar trebuie sa ai ceva dovezi, nu asa doar vorbe, nu merge asa, ca ai tu pica pe varatu si hai sal arenjezlaughing se poatre si asa, poate sal ia politia, dar cand se va cerceta si ala n-are nici o treaba, o sa se ia politia de tine.

Iti dau un sfat, lasa bautura ca nu-i pentru tine, plus femeile bete arata naspa, nu da deloc bine laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Din ce scrie in scrisoarea aia, politistii au vazut la fata locului oameni betivi inclusiv sora ta. Cu ce anume nu esti tu de acord? Cu faptul ca nu s-a consumat deloc alcool?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Apropo, chiar daca unii dintre voi nu au consumat alcool sau au baut doar o bere sau doua, nu sta politia sa ia amprente de pe fiecare sticla de bautura, sa ia la interogat toti oamenii prezenti in legatura cu cat au consumat ei de fapt, sau chestii din astea inutile. Pentru ca acolo unde sunt betivi, e imposibil sa scoti ceva coerent din intamplarea aia. Mai ales daca acolo sunt si femei. Intr-un caz de scandal in care ai in ecuatie bautura, barbati si femei, deja nu se mai complica nimeni sa despice firul in patru. Pur si simplu constata care e victima si care e atacatorul si gata.
In cazul tau, pun pariu ca ati stat la un gratar cu prietenii/familia, a-ti baut cateva beri, discutiile s-au aprins, femeile au starnit drame si certuri inutile, si varul tau care s-a matolit, s-a saturat de sora ta guraliva si enervanta si a sarit la bataie. Eu bag mana in foc ca asta s-a intamplat. Am fost martor la foarte multe intamplari de genul incat sa stiu toate astea.

| Cipi1212 a răspuns:

Poliția nu face nimic nici macar in Germania.

| Torrpi a răspuns:

Si de ce nu esti de acord cu ce scrie pe scrisoare, daca singur recunosti ca toti ceilalti erau beti? Chiar si sora ta a baut. Cat de mult, nu conteaza.