| Surrender434 a întrebat:

Buna la toata lumea.
Azi,am auzit despre cazul lui Sabina Elena,asa zisa fata care a pornit un conflict intre unguri si romani,aparand pe internet mai multe reportaje gen,ca ar fi amenintata cu moartea spunand ungurii,romanii reprosand ca face o fapta buna pentru pamantul romanesc,ca ea ar fi singura fata sincera ca isi iubeste tara,dar si tara vecina.
Acuma sincer,ce vor ungurii de la noi?happy
Dupa ce au venit la noi in ROmania? Ca sa se certe cu noi,ca altceva nu au de lucru?
Stiti ceva,nu imi pasa ce zic unii,ca si asa nu-i bag in seama,da " imi bag piciorul in toti ungurii din toata tara asta!
Sabina merita multe aprecieri din partea romanilor, care nu stiu ce inseamna PATRIA ADEVARATA.

Asta e parerea mea!
Si a voastra conteaza!
Asa ca hai sa pornim o cearta.

Funda la cea mai buna interpretare

12 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ungurii nici nu sunt foarte multi. Imperiul austro-ungar a adus mai mult sasi si secui decat unguri, dar stii ce se spune despre familiile lor mari. Nu toti ungurii vor independenta regiunii lor, ci doar unii. Oricum nu vor putea face nimic, asta e genul de lucru pe care nici noi, romanii, asa prosti cum suntem, nu-l toleram. E o mare agitare a spiritelor in zona aceea pentru a detrona partidul UDMR, care detine controlul in zona. Se rezuma totul la bani, se manipuleaza masele docile intr-un scop imposibil de atins. In primul rand acel teritoriu e delimitat in toate partile de Romania. Bravo Sabinei, e ceva normal sa poti spune ca esti roman in tara ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place atitudinea ta.

| Earthroot a răspuns:

Eu o sustin pe Sabina.

| Gesara a răspuns:

Cele mai urate lucruri sunt discriminarea si rasismul. Daca unii oameni sunt rai si apartin toti aceeasi popor nu inseamna ca tot poporul este asa. Sa fi patriot nu inseamna sa urasti toate natiunile in afara de a ta, ci sa iti iubesti tara.

| valentingb a răspuns (pentru Gesara):

Corect. De asta ma tin departe de categoria Religie de exemplu, daca spun ca sunt ortodox mereu se va oferi cineva sa ma decapiteze laughing

Răspuns utilizator avertizat