| pufulete2021 a întrebat:

Bună,mă poate da soțu în judecată,dacă am făcut un credit pe numele lui direct în contul lui cu semnătura electronică, as divorța de el și sa plec findca îmi vorbește câteodată foarte urât și ma și lovit, dar mie teama ca ma va baga la închisoare.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa fii pedepsita penal ar trebui ca sotul sa-ti faca plangere penala si instanta de judecata sa te condamne, nu ajungi la inchisoare daca doar te da in judecata pe cale civila.
Si ai putea cere un ordin de protectie daca este vorba de violenta domestica, in conformitate cu L.217/2003.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai toate sansele.
Ai facut furt si falsificare de semnatura, deci poti face inchisoare chiar si peste 3 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Repeti mereu aceeasi intrebare. Ti s-a mai raspuns.

| relian a răspuns:

Ma femaia lu Dzeu, tot pui aceiasi intrebare, mai bagi si altele toate legate de sotul tau, ceti face, ce te ameninta etc.Du-te si intreaba un avocat, trebuie sa gasesti unu care are prima consultatie gratis, asa stii sigur daca poate sa iti faca ceva sau nu.

Dar din ce ai povestit pe aici, esti o poama si tu laughing daca vei divorta o sa dai tot peste o poama ca si tine, asa ca nu te astepta ca o sa gasesti altcevas mai bun.

| RaduRobertRO a răspuns:

Evident ca da, poate.

| depression17 a răspuns:

Voi efectiv nu realizati ca intrebarile astea sunt la misto laughing