| bogdan_9194 a întrebat:

Maine ma duc sa imi fac poza de la buletin si as vrea sa stiu cum trebuie sa arat.Eu de obicei am creasta si as vrea sa stiu daca am voie sa o port la poza.

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Nu trebuie sa ai o infatisare obigatorie, trebuie doar sa arati decent, sa nu porti haine foarte colorate, stii, sa ai o tinuta mai serioasa. In ceea ce priveste creasta, nu cred ca va fi nicio problema insa, aminteste-ti, buletinul este un document. Daca ai o creasta mare, incearca alt mod de a-ti aranja parul. Daca respectiva creasta este normala, nu este nicio problema.
P.S. Nu iti lua tricouri albe sau negre pentru ca vor putea influenta negativ imaginea ta in poza. Daca ai vreo camasa de culoare albastra sau de alta culoare care ti se potriveste, nu ezita sa o porti. happy

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Ai voie să araţi oricum în buletin, nu sunt permise strâmbături, să scoţi limba, etc... Problema este că, la orice control (la frontieră mai ales) poate să-ţi pretindă să araţi ca în buletin, respectiv dacă în poză ai mustaţă, de exemplu, atunci trebuie să porţi mustaţă tot timpul. În concluzie, cum buletinele se fac de obicei pe 10 ani, ar trebui să porţi creastă în tot acest timp şi presupun că nu e cazul...

| Lamaitzza a răspuns:

Pai din cate stiam eu ai voie sa arati cum vrei insa nu te sfatuiesc sa te duci cu 3 randuri de cercei in nas si cu parul pana in tavan pentru ca nu poti sa iti schimbi buletinul cand ai tu chef si peste ani e posibil sa nu iti mai placa aspectul tau de acum, banuiesc ca nu vrei sa arati ca un mascarici in poza, asa ca sfatul meu este sa te duci cat mai simplu thinking Succes!

| jess179 a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci simplu, in tricou, jeansi si tenisi.Parul trebuie sa fie curat, pieptanat ordonat.Este foarte important cum arati in poza de buletin, deci ai grija sa arati cat de cat curat, si nu extravagant.

| bogdan_9194 explică:

De ce vorbesti fara sa ma cunosti? Nu sunt un taran cocalar cu creasta.http://www.incabinadeproba.ro/10-tunsori-senzationale-pentru-barbati/. Prima poza-un cocalar.http://frizurisitunsori.blogspot.ro/2011/09/frizuri-zac-efron.html.Aici la fel..In prima poza era cocalar.Mai gandeste-te inainte sa vorbesti ca din fericire cu totii suntem diferiti!

| Irinel_Stan_1987 a răspuns:

Daca nu am buletin nici certificat cum imi fac buletin