| andreeaMaria99 a întrebat:

Buna!
O sa am nevoie sa obtin stampila de la primarie pe un o declaratie pe propria raspundere, facuta de tatal meu, conform careia isi ia angajamentul ca il va lua pe iubitul meu sa locuiasca la noi.
Cum credeti ca ar trebui sa procedez pentru a reusi sa obtin aceasta stampila?
Mentionez ca ea practic nu face nimic, doar confera veridicitatea celor scrise de tatal meu pe hartie.
Multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primaria nu se ocupa cu asa ceva.

| andreeaMaria99 explică (pentru suntserios):

Atunci poate un notar?
Nu stim nici noi exact unde si cum, de asta intreb, multumesc

Bula
| Bula a răspuns:

La Evidenta Populatiei va trebui sa dea declaratie tatal tau, pentru a-l primi in casa, ca flotant.
Nu trebuie nici o stampila de la primarie.

| ioana748 a răspuns:

De obicei la evidenta populației, unde se fac buletinele, daca vrea sa -i faca mutatie la voi.
In rest, depinde de context si ce nevoie ai, la notariat se intampla oficializarea unor declaratii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru andreeaMaria99):

La notar da.
Sau îl poate lua în spațiu

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mergeti toti 3 la Evidenta Populatiei cu actele de proprietate.
Este cerere tip pe care o completeaza tatal tau in fata ofiterilor de acolo.
Iubitul tau isi face buletin cu adresa tatalui tau.