| alexandru135 a întrebat:

Aș vrea să dau la academia de politie Avram Iancu din Oradea, proba fizica am inteles ca presupune alergare de rezistență iar cea scrisa este la limba română. Doresc să știu cu exactitate timpul și ce se mai cere la proba sportiva precum și la cea scrisa. Funda celui mai bun răspuns!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu este academie de politie ci este scoala de agentie de politie de frontiera.
In al doilea rand gasesti tot ce vrei pe site-ul oficial al scolii, orientativ in Admiterea 2017, cam asa va fi si pe viitor si precis in admiterea din anul cand o vei sustine.

| udrescuf a răspuns:

Timpul este de 7:03 Dar la romana nu stiu.