Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Aș vrea să rezolv o problemă. Lucrez în învățământ și ar trebui să primesc o diferență de 450 de lei de anul trecut. Pentru această sumă s-a oprit impozit, dar nu am primit banii din cauza serviciului contabil care nu a dorit să pună sumele în cont. Se poate să-mi spuneți ce temei legal am pentru a rezolva situația? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Presupun că e vorba despre prima de carieră didactică. Ai primit partea din fondurile europene iar partea de la guvern, pentru cheltuieli personale - nu. Dacă ceilalți colegi au primit și tu nu atunci este vina celor de la contabilitate. Mergi la contabilitate și întreabă. Dacă nu se rezolvă atunci îi ameninți cu sesizare la ISJ. Ăștia 450 de lei pot fi cheltuiți până la sfârșitul lunii august - dacă nu îi pierzi. Deci insistă.

1 răspuns:
| Cipi1212 a răspuns:

Să faci o contestație.