| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

Cum se poate face sa fac reclamatie telefonic, ori prin mail, unei case de pariuri? Intreb fiindca in zona unde locuies eu, sunt foarte multi minori care isi petrec zilele, si mai ales in aceasta periodata, la pacanele. Ba mai mult din cate am observat eu, patronul nu are nicio treaba cu ei.

Va rog, daca se poate sa imi recomandati o institutie a statului, ori cineva care se ocupa de aceste cazuri sa ia masuri impotriva acestor case de pariuri sa nu mai lase minorii sa intre in salile de joc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la politie, prin telefon sau mesaje de pe site-ul oficial, acolo gasesti si telefonul.

| Simpatic a răspuns:

Daca situatia indicata este la oras, atunci prima data as face sesizare prin email catre politia locala, daca sunteti din mediul rural atunci la politia judeteana, ambele se pot prin email.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia locala
maxim le da o amenda infima

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Jandarmeria, Poliția, Protecția Consumatorului, Protecția Copilului.

| Dragobeta a răspuns:

La politie. Dar nu e rau sa sesizezi si Protectia copilului. Neglijenta din partea parintilor.