| BaUuqww a întrebat:

Bună seara, în urmă cu 5 luni am lucrat la un individ care avea un depozit, pe parcursul timpului am vorbit cu el despre ilegalități, mai exact oameni care se ocupă cu ilegalități. Individul respectiv mai exact tatăl sau presupun ca ar avea o secție de poliție,de ce? L-am văzut pe el la mine în secția de poliție și pe prietenul dansului, eu înainte să văd toate acestea i-am zis, dar prima dată poliția trebuie să îți aducă la cunoștință,la care el "uită-te pe contract boss",eu am citit contractul, nu scrie nimic să îmi asum sau ceva de genul, DAR problema este ca toți prietenii mei mă fac informator. Gaborii de la mine din oraș se uită la mine și cei de care am vorbit, eu am auzit 2 dintre colegii meisadare contract normal,păi și ce face tacsu în situația asta? A ZIS ca nu ține cont și îi pun tot lui, el ce face își pierde oamenii?). Imi puteți recomanda pe cineva "drept" din MAI, MAPN cu care pot vorbi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti recomandam pe nimeni, ca asta inseamna smechereala ilegala, dar iti recomandam sa faci RECLAMATIE legala la Inspectoratul Teritorial de Politie al judetului tau.

Reclamatia trebuie scrisa logic si clar, cu dovezi atasate, de aceea te sfatuim sa ceri ajutor cuiva care stie sa scrie corect romaneste, ca sa se inteleaga ce doresti sa reclami.

| Oniichannnn a răspuns:

Bă ce nașpacrying((, totuși e bine ceea ce faci, te-aș sfătui să nu pui la suflet, trăim într-o lume foarte rea, iar toți fac înșelăciuni, chiar și în poliție...of.