| Lore11 a întrebat:

Bună seara! Mi-a fost suspendat permisul pe 60 de zile, pe data de 10.09.24 am primit dovadă cu drept de circulație 15 zile apoi a expirat pe 25.09 iar pe data de 28.09 am fost și am dat testul de restituire a permisului acesta declarat ADMIS.
Întrebarea e de când se calculează și de când pot merge să ridic permisul sa pot conduce?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus perioada suspendarii dreptului de a conduce incepe pe 26.09. si se sfarseste peste 40 de zile, respectiv pe 4.11, asa ca poti merge dupa permis incepand cu 5.11.

| Lore11 explică (pentru Ioandelasal):

Poate ați vrut să scrieți 04.11.24?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Lore11):

Da, asa este, am corectat raspunsul.