| InstructorDeIubire a întrebat:

Buna seara! O întrebare pentru cei care au dat admiterea la poliție/jandarmi/pompieri anul acesta și știu despre ce e vorba. Daca ai picat testarea psihologica poti sa o dai din nou peste 3 luni? Si daca ai luat este valabila 6? Asa am auzit de la un ofiter de la resurse umane și vreau sa fiu sigur.

P.S Cei care nu au nici o treaba cu politia sau sunt foști securiști să se abțină din a răspunde.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai picat testarea psihologica inseamna ca acele joburi nu sunt pentru tine, fiindca mintea si gandirea nu ti-o poate schimba nimeni.

| InstructorDeIubire explică (pentru Violleta2022):

Nu ti am cerut părerea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Testarea pishologica nu se da numai la joburi de politie si jandarmi ci in gramezi de alte joburi, de aceeati-am rapsuns.
In orice acz, in anumite joburi ca cele unde intervine securitatea omului (jandarmi, politie, securitate) testarea pishologica este mult ami severa si nu se schimba, ca omului nu-i creste inteligenta peste noapte si nici nu-si schimba parerile persoanle, de aceea este ata de serioasa caea testare, ca sa le spuna clar cine este capabil sa faca un asemena job si cine nu este.
Stiu ca nu-ti convine raspunul meu, dar asta este adevarul-adevarat, fara nici cea mai mica intentie sa te mint frumos!

| Violleta2022 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Dupa cum vezi ti-am raspuns doar 2 adulti la aceasta intrebare, amandoi cu experinta de viata si profesionale multa si amandoi ti-am dat acelasi raspuns.

| InstructorDeIubire explică (pentru Violleta2022):

Dar nu ti am cerut părerea, plus nu ai dreptate, la politie e diferit.

| InstructorDeIubire explică (pentru Violleta2022):

2 "adulți" care nu au nici o treaba cu politia sau psihologie și care sunt certati u limba română. Tineți-va părerile personale pentru voi. Am specificat clar în întrebare ca habarniștii să se abțină.

| Violleta2022 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Acum a devenit clar si pentru tot forumul, de ce ai fost respins la testare.

| InstructorDeIubire explică (pentru Violleta2022):

Nu am fost respins, dar dumneata ai un iq egal cu temperatura camerei si nu ai citit întrebarea inițială. Numai bine îti doresc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Macar de ai avea tu jumatate din iq-ul meu... de aceea nu ai fost capabil sa iei testul psihologic.

Răspuns utilizator avertizat