| IulianDaniel110220 a întrebat:

Bună seara! Sunt plecat în Belgia și am avut permisul suspendat în România.ce pot face ca cineva sa mi-l ridice și sa mi-l trimită? Mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa dai respectivului o procura speciala prin care il imputernicesti sa-ti ridice permisul dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce.
Procura o poti face la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Belgia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o procura

| MistarGoGu a răspuns:

Ca la orice instituție la care NU te poți prezenta personal din motive BINE întemeiate *( munca, boala ) faci prin notar belgian procura!
Trimisa în România tradusa și iar legalizata! Bataie mare de cap!