| Yulik2003 a întrebat:

Buna seara, TPU. Nu stiu cati sunteti activi acum, dar am o intrebare foarte importanta.
Am implinit si eu 14 ani. Stiti si voi, cei care si-au facut buletinul, ca trebuie sa completati un formular, si anume 'Cerere pentru Eliberarea Actului de Identitate'. Eu nu pot sa il fac, deoarece acum, in staul meu, s-au adaugat recent si numele 'ulitelor' in care stam. Tatal meu nu are trecuta si numele strazii, prinurmare, trebuie sa si-l schimbe, ca sa il pot face si eu ulterior. El are de completat acea fisa. Acolo i se cere ultima scoala absolvita, si ocupatia actuala. Ultima scoala a lui a fost cea profesionala. Asta ar trebui sa completeze? Iar faza cu ocupatia actuala, el este incarcator-descarcator la Petrom. Aici trebuie sa mentioneze aceasta; sau sa completeze ca este doar angajat? Va rog sa imi ziceti asta FOARTE RAPID. Ma bazez de TPU. Iti multumesc in cazul in care ai citit aceasta intrebare si ai si raspuns. In seara aceasta, am fost Yulik2003. happy

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

La ultima scoala absolvita trece scoala profesionala.
La ocupatia actuala trece incarcator-descarcator.
Oricum nu intereseaza pe nimeni dar trebuie completat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la SPCLEP, pentru depunerea actelor, in maximum 15 zile de la implinirea varstei de 14 ani, altfel poti fi amendata.
Nu este obligatoriu ca tatal tau sa-si schimbe CI inainte de a putea tu sa depui actele.
La studii tatal tau va trece ca a absolvit scoala profesionala si meseria actuala.

| Cartofescu a răspuns:

Asa tata, asa fiu

| Yulik2003 explică:

...deoarece acum, in satul* meu...