| RamonaBucur a întrebat:

Buna seara! Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru. Am un copil care a dat evaluarea nationala si cand se fac inscrierile doresc sa trec licee din Bucuresti, noi locuind in alt judet. Cand voi merge sa depun dosarul la liceul la care a fost repartizat copilul va fi vreo problema ca inca nu avem domiciliul pe Bucuresti? Ne vom muta in vreo2 luni.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate si nu este o problema ca acum nu aveti domiciliul in Bucuresti, principalul este ca elevul sa aiba media de admitere necesara pentru a intra la un liceu din Bucuresti, pe care il trece pe fisa de optiuni.

| RamonaBucur explică (pentru Ioandelasal):

Ok,multumesc pentru raspuns. Dupa ce ma mut in Bucuresti, daca nu o sa ma ia in spatiu proprietarul, va fi vreo problema pentru copii la scoala, trebuie neaparat sa am domiciliul acolo?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RamonaBucur):

Nu este obligatoriu sa te ia proprietarul in spatiu, daca stati in chirie obtii viza de resedinta (flotant).

| Cipi1212 a răspuns:

Cred că nu.