| timisoara a întrebat:

Stie cineva unde ma pot angaja pe timp de vara la varsta de 14 ani impliniti? Ce salariu? Cati bani? Sunt din Timisoara, vreau un nume de firma sau ceva concret! A lucrat cineva la varsta asta? unde?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu te ia nimeni asa tanar la munca, munceste la tara si te alegi cu porumb si pepene.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti angaja, in mod legal, pana la varsta de 16 ani ori si de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. Nici un angajator nu risca sa aiba dosar penal pentru angajare cu nerespectarea varstei. Numai bine!

| SaveTheNature a răspuns:

Noi munceam la Itesti la cules de visine. la 13 14 15 ani. Si erau o gramada de copii la cules.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani nu te angajează nimeni... s-au cel puțin nu pe bani... dar dacă însă vrei ceva de lucru, poți întreba ceva la niște restaurante saă alte magizine de măturat, adică să le mături prin fața magazinului/ restaurantului, dar sigur nu-ți place. Îar dacă ești de la țară de poți duce la cules de prune, câștigi 5 lei pe oră. Baftă! Fundă?!?!

| CaffeBoy a răspuns:

Doar pe santier... cari si tu 2-3 saci de ciment ca in alta parte nu te ia nimeni daca vede ca intrebi "ce salariu" si "cati bani" care-i acelasi lucru.