| Anonim103723 a întrebat:

Am o intrebare e putin mai controversata, Stiu ca China este o tara Comunista dar mereu ma intreb daca ei au acces la internet am vazut ca multi sunt chinezi pe jocuri si nu inteleg deloc si mereu pe Youtube vad clipuri cu mancare in tara lor filmat totul si este legal?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au acces la internet dar este cenzurat. Cam orice site si aplicatie care are legatura cu Google este banata in China, la fel si cu Facebook. Exista insa vpn uri si proxy uri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Accesul la Internet la ei este parțial restricționat. Nu ai voie să critici regimul comunist și guvernul.

| mihai69 a răspuns:

Normal că au acces. Și sunt și printre cei mai buni hackeri.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Au acces la internet, dar nu la toate site-urile! Unele sunt restricționate, dar ei intră cu vpn poate.

| doctorandus a răspuns:

China nu mai e comunista decat cu numele.