| savalucian a întrebat:

am o intrebare. eu fiind minor am voie sa cumpar o sticla de vin de la un hipermarket(carrefour)? scuzati categoria

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal,nu.Dar ce vrei sa faci cu vinul la Dragoste si sex?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred!
Parca vad inaintea ochilor anunturile din magazine si chioscuri cu "nu servim tigari si alcool minorilor".
Dar s-ar putea ca la marile magazine sa nu fie regula asta sau sa se treaca cu vederea.

| neutrino a răspuns:

Felicitari! Ai fata si nu ai vinul. Nu am vazut pe nimeni la casa unui magazin ca arata buletinul. Totusi e bine sa nu ai un metru inaltime.

| vasibbv a răspuns:

Salut,Nu nu poti cumpara deoarece iti va cere un buletinhappy
Pentru ca sunt obligati prin lege nu de alta dar in caz contrar unitatea va fi sanctionata cu o amenda usturatoare iar casierul va risca concedierea alaturi de o amenda Deci nu se va risca nimeni pentru 16 lei sa decarteze mii happy
Merit o Funda pentru astahappy

| marshy a răspuns:

Da nu te intreaba nimeni nici de buna ziua