| Bogdan_9316 a întrebat:

Am o intrebare legat de catuse. Daca imi cumpar niste catuse + port, am voie sa-l port cu mine?
Funda!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intelegi tu prin "port"?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Încătuşarea este o măsură poliţienească de prevedere şi siguranţă care constă în aplicarea cătuşelor pe încheietura mâinilor unei persoane, în scopul limitării mobilităţii fizice a acesteia. Ele sunt folosite numai de persoanele autorizate.
Deci potrivit legii n-ai voie sa ai asupra ta catuse.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Ti le confisca si iti da o amenda

| CatalinaMA a răspuns:

Daca te vede militia nu e de binelaughing

| GeorgianaMdg a răspuns:

Un coleg a venit cu niste catuse la scoala. Nu stiu daca erau reale, doar voiam sa te anunt happy

| dalina1999 a răspuns:

Nu stiu poate daca ai ceva de facut cu ele.