| anonimyus a întrebat:

Am o intrebare! O persoana potent financiara m-a atras de partea ei prin bani. Eu fiind casatorit. A acceptat sa fiu amantul ei. In acest timp ea de buna voie m-a servit cu anumite sume de bani...3-4 mii de euro. Intre timp eu am renuntat la aceasta idila, de dragul copilului si a sotiei. Exista si un transfer prin banca care dovedeste ca mi-a transferat 1500 euro. Acum ea ma amenita ca daca nu ii restitui toti banii care a "investit in mine", in bilete de avion de croaziera, merge la politie cu un avocat si ma reclama pentru inselaciune ca m-am folosit de ea. Pe langa asta ma amenita ca vine si politia emigrari(nu sunt roman). Am vreun motiv sa-mi fac griji? O zi buna!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ce ma distreaza raspunsurile astora care isi dau si ei cu parerea sa faca puncte laughing.

codul penal prevede principiul prezumtiei nevinovatiei. adica tu nu ai facut nimic pana nu se demonstreaza ce ai facut. ti-a virat bani pe cont, ok. si? cum dovedeste ca e inselaciune? si politia cu emigrari ce? nu esti legal in tara?

tu minti doar de dragul discutiei.

oricare ar fi situatia, cum demonstreaza maddame aia ca ai inselat-o? stii ce e aia inselaciune conform codului penal? o sa iti creeze probleme, corect. o sa pierzi timp pe declaratii si drumuri, dar cam atat. eventual probleme in familie, pe care le meriti.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa-ti faci un cont pe avocatnet.ro si sa pui intrebarea acolo.
http://www. avocatnet.ro/

| darrio2007 a răspuns:

Oho! Ai motive cu carul.Da, poate face asta.Probabil ca are si dovezi.Biletele de avion, croaziera, transfer bancar sau ce-o mai fi.Plus ca iti strica si casnicia.Imi pare rau, dar, daca vrea, iti poate strica viata foarte usor.Din pacate, solutii avantajoase pentru tine nu prea există. Doar sa restabilesti idila cu ea si poate ca va renunta ea singura la tine peste ceva timp.

| RAY a răspuns:

Cu ce ai inselat-o man? cu ce te-ai folosit de ea? atat timp timp cat ea ti-a dat banii fara sa o obligi nu vad ce ai facut rau apropo extrem de rar asa ceva auzi femeie sa dea banii la un barbat e pe bune povestea asta? trebuie sa ai grija sa nu afle nevasta ca nu e de bine daca afla, totusi trebia sa o satisfaci mai bine man ce pierdeai bine poate e urata, batrana te-ai scarbit de ea dar asta e

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti poate face destule, primul lucru e sa iti strice casnicia

| Radu284 a răspuns:

Nu e ilegal sa te folosesti de cineva. Daca nu are ceva la mana cum ca tu ar fi trebuit sa faci ceva pentru banii respectivi, sau sa-i restitui (gen imprumut) nu are ce sa iti faca legal.

Dar, iti poate strica casnicia, logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu în primul rand nu ești bărbat!

Bărbații nu stau pe banii femeilor ci femeile stau pe banii bărbaților și trebuie sa le ajute indiferent dacă e amanta sau soție.

Mare e gradina ta doamne.

Ți-ai înșelat soția.

Foarte bine!

Acum o să-ți distrugă căsnicia tu o sa intri la pușcărie.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai vazut femei, mai trecute, care iti dau bani doar sa le satisfaci? Pe el l-au incantat banii.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man cand esti gigolo trebuie sa iti indeplinesti treaba pana la capat. altfel e perocol. te aresteaza pentru prostitutie in cel mai un caz1!