| Helix a întrebat:

Am si eu o intrebare : cum poti modifica data nasterii intr-un certificat de nastere? Funda cine imi da un raspuns concret si fara intrebari de genu : da de ce vrei sa o schimbi!

3 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Nu poti face asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum dracu sa iti schimbi data de nastere?
orice modificare legala este imposibil de facut iar orice modificare facuta de tine se numest fals in acte si este o infractiune

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca data nu corespunde realitatii o poti schimba prin hotarare judecatoreasca.
Daca este reala nu o poti schimba si daca o faci savarsesti infractiunea de fals material in inscrisuri publice si infractiunea de uz de fals, in momentul cand folosesti la ceva certificatul.