| Sexykent100 a întrebat:

As vrea sa dau de permis de conducere si as vrea sa stiu pot da si cu foaia matricola de studii? Eu am terminat a 10a si m-am retras de la scoala din cauza unor probleme si in timpul asta vreau sa iau carnetul. Deci se poate cu foaia matricola?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala din Romania nu prevede conditii de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie, asa ca n-ai nevoie de actul de studii, nu se cere la dosar.