| alynootzza a întrebat:

As vrea sa plec si eu cu sora mea in Bulgaria cu scoala si avem 17, respesctiv 14 ani. Stiu ca avem nevoie de procura de la ambii parinti ca sa iesim din tara dar tata momentan nu se afla in Romania. Ce putem face? sad.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu de procura ci de declaratii ale parintilor. Mama voastra va face declaratia la un notar public iar tatal la o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat) din tara in care se afla si o va trimite prin posta sau curierat rapid. Ca insotitor major se va trece unul dintre profesorii care va insotesc, cu datele de identitate - numele si prenumele, adresa, CNP, seria si numarul actului de identitate si organul care l-a eliberat.

1 răspuns: