| Alina_8019 a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmez ca sa intru in Parlament big grin la stinte politice? Dau fuuunda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o anumita facultate care trebuie urmata. In parlament se intra pe baza de alegeri si pentru a candida nu conteaza profesia si, uneori, nici chiar studiile, important este sa fii membrul unui partid puternic, sa fii bine vazut pentru a fi desemnat candidat si sa ai bani. Numai bine!

2 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Cred ca drept.Dar ca sa fii sigura cauta pe internet sau intreaba pe cineva care stie happy

| Manne a răspuns:

Stiinte politice sau drept...sunt apreciate ambele.