| Rebbbeca a întrebat:

Buna TPU...Ce mai stiti de Acta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se intampla nimic. Parlamentul European va discuta ACTA in luna iunie, apoi si Parlamentul Romaniei si nu se stie daca il vor ratifica. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Multe și va fi din ce în ce mai complicat ulterior.
Trebuie să te înveți cu softuri și sisteme de operare gratuite.
Adică Linux --să zic Ubuntu-- și softurile pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine mersii in nu stiu ce birou, tuuu... ce mai faci?

| gir861 a răspuns:

ACTA a fost respinsă de Parlamentul american, dar se pregătesc alte acte normative de genul respectiv (este respinsă doar pentru moment).

| DaNeo a răspuns:

@gir861 ce legatura are ACTA cu SUA? asta o prostie ei au creat SOPA(ca ACTA dar doar in SUA) si UE (presupun) au avut ideea sa faca ACTA multe tar din itaga lume au semnat "petitia" de aprobare dar multimea a iesit in strada si sa amanat(mai intai a amanat Polonia care daca nu gresesc la si respind definitv) da rin celelalte tari ACTA ramane sub semn de intreba pentru ca sa amanat pe o perioada nedefinita cine stie daca maine nu vine la usa politia sau interpolul si te aresteaza ca ai scos o poza ilegal...
tine minte totusi un lucru :Internetul este singurul camp unde avem libertatea de exprimare nu-i lasa sa til rapeascawinking!